Gross14 Açıldı…

 

Savcılar markasıyla Bolu'da 6 farklı noktada Bolu halkına hizmet veren marketler zinciri, Gross On4 markasıyla Bolu'da büyümeye devam edecek. Gross On4 ismiyle D-100 karayolu üzerinde açılan yeni dev mağaza Boluluların hizmetine girdi. Savcılar Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Harun Savcı, Bolu'dan kazandıklarıyla yine Bolu'ya yatırım yaparak, büyüyeceklerini söyledi.

 

Harun Savcı Bolu'nun hizmetine sundukları yeni markayla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı "Gross On4 mağazası olarak ilk mağaza açılışımızı gerçekleştirdik. Daha önce biz Savcılar Market olarak altıncı şubemizi açmıştık. Bolu'ya yeni bir hava yeni bir konsept oluşturmayı hedefledik. Böyle bir işletmeyi kazandıralım istedik. GrossOn4 kelime anlamı itibariyle büyük anlamına gelmektedir. Bolu şartlarına göre burası epey büyük bir mağaza oldu. Bizim en büyük çabamız fiyatların ekonomik olmasını sağlamak. Ürün çeşitliliğinden çok ürünlerin gramajını arttırarak ürün fiyatlarını düşürmeyi hedefledik. Bu anlamda Bolu'ya ciddi katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum.

GROSS ON4'Ü İNANIYORUM Kİ BOLU'DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ SAHİPLENECEKLERDİR

Bolu'nun parasını Bolu'da bırakmayı hedefliyoruz. Bu mağazaları yine Bolu'ya kazandırmak için Bolu'ya bu mağazaları açıyoruz. Gross On4'ü inanıyorum ki Bolu'da yaşayan vatandaşlarımız sahipleneceklerdir. İlerleyen zamanlarda bu işin devamının geleceği ümidindeyiz. Çalışmalarımız bu yönde. İnşallah bu mağazanın biraz küçüklerini Bolu'ya kazandırmayı hedefliyoruz. GrossOn4 markasına bağlı Bolu'da zincir mağazalar oluşturulmuş olacak. Bolu'ya bu tür mağazaların ihtiyaç duyduğu aşikar. Bolu'nun mağazalarını Bolu'da büyütmeyi hedefliyoruz.

BALON OLMAYI İSTEMİYORUZ

Biz kendini dünyaya açmış global düşünebilen ve çok gezen bir yapımız var. Dünya'da yapılan değişiklikleri yenilikleri görüyoruz ve bu konuda gerekli notlarımızı alıyoruz. Şehir içi, şehir dışı bütün gözlemlerimizi yaptıktan sonra bütün bunları Bolumuza nasıl kazandırabiliriz diye düşünüyoruz. Bunların hedeflerini kendi önümüzü koyup bir bir gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Donanım ve yapı olarak profesyonel firmalarla çalışıyoruz. Reklam departmanımız özel bir şirket tarafından, organizasyon işlerimizi özel şirketler tarafından yapıyoruz. Kendi içimizde biraz daha kurumsal yapıya ulaşarak büyümeyi hedefliyoruz. Balon olmayı istemiyoruz. Bu süreçte adımlarımızı sağlam atarak işimizi geliştirmeyi ve farklı alanlara çok girmeden kendi işimizin ekseninde işler yapmayı hedefliyoruz.

MAĞAZA ZİNCİRİMİZE YENİLERİNİ EKLEYEREK BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

İlerleyen dönemlerde burası bir kompleks şeklinde olacak. Önümüzdeki belki üç ay içinde bu mağazanın yanında bir butik köfteci düşünüyoruz. Akdaş Et ürünleri buraya bir butik köfte salonu açacak. Aynı zamanda et satışı da olacak, fabrika satış mağazası gibi olacak. Bu süreçte onun yanında bizim kendimize ait olan hakiki Antep Baklavacısı'nın bir mağaza satış yeri olacak. Önümüzdeki nisan mayıs aylarında İnşallah Bolu'ya yeni bir düğün salonu projemiz var. Bin kişilik bir salon projemiz var. İnşallah onu da Nisan Mayıs gibi faaliyete geçirmiş olacağız. Binanın toplam kullanım alanı olarak 5500 metrekareye kurulu. Mağaza zincirimize yenilerini ekleyerek büyümeye devam edeceğiz. Bizim hedefimiz bu süreçte Bolu'da yeterli sayıya ulaşmak. İlerleyen zamanlarda Bolu dışı da neden olmasın. Bolu'dan böyle bir markanın doğuşunu da sağlayabilirsek bizim için büyük mutluluk olur. Biz mümkün olduğu kadar bu süreçte Bolu'ya yatırım yapmaya devam edeceğiz.

HERKES KENDİ İŞİN YAPSIN

Bolu'da insanlar genelde kendi alanlarının dışında iş yapmaya yöneliyorlar. Bundan dolayı da bilmedikleri sektörlerden dolayı insanların zarar etme durumları olabiliyor. Tabi başarılı olan arkadaşlarımızda var. Biz Bolu'da ticaretle uğraşan arkadaşlarımıza şu tavsiyede bulunuyoruz; Herkes kendi işin yapsın. Herkes kendi işinin bir adım ötesinde nasıl iyi yapabiliri mi düşünsün ki bu işten zarar etme durumları olmayacaktır. Bizler hep işimizi endeksleyen işler yapmayı düşünüyoruz. Biz mesela bir market açtık, marketlerden sonra toptan gross açtık. Bu iş yine kendi işimizle alakalı. Pastanelerimiz marketlerimizde ürün satıyor. Bunlar hep birbiriyle entegreli olan işler. Yarın bakıyorsunuz düğün salonu projemiz var. Düğün salonumuzda da yine baklava pasta çeşitleri var. Bunların hepsi birbirini tamamlayan hizmet sektörleri. Bolu'da ki iş adamları başarılı olmak istiyorlarsa yaptıkları işin en iyisini, en kalitesini en mükemmelini yapamaya çalışsınlar ki başarılı olsunlar.

BİZ BOLULU OLARAK HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDEYİZ

Bolu'ya ülke genelinde faaliyet gösteren markalar tarafından bir ilgi var. Bu durumda bizim gibi yerli işletmecilerimizi rahatsız etmekte. Örneğin Beşkavaklar Mahallesi'nde ki mağazamızın karşısına bir tane ulusal marka açıldı. Bu durumdan bizim çok bir endişemiz yok. Biz sonuçta Bolu'nun insanıyız. Bolu'ya hizmet veriyoruz. Bizim güçlü durarak bu insanlara gerekli mesajları vermemiz lazım. Benim tavsiyem bizim gibi işletmesi olan arkadaşların kendi kendilerine değil, dışarıdan gelen insanlara karşı yapmalarının uygun olacağını düşünüyorum. Biz zaten Bolu'nun içinde çalışan birbirini tanıyan insanlarız. Biraz daha hoşgörülü yaklaşırsak daha sağlıklı neticeler alabiliriz diye düşünüyorum. Biraz daha hoşgörülü olmamız bu işlere vesile olur. Bu gün iki tane market zinciri arkadaşlarımız bizzat gelerek bizi onure ettiler. Belki bu bir başlangıç olur. Belki birbirimizin dertlerini çok daha iyi anlarız. Bizim derdimiz ulusallara baş etmek olmalı. Biz kendi içimizde rakip olmamalıyız diyorum. Ulusal markalardan bir korkumuz yok. İsteyen istediği yere gelebilir. Biz Bolulu olarak her zaman bir adım öndeyiz.

Haber tarihi: 08 / 10 / 2013
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: ŞÜPHELİ PAKETTEN KURBANLIK PARASI ÇIKTI
Sonraki: MALATYA’YI HOCAMIZ ANLATTI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
 

Bolu Detay Gazetesi - Haber DETAY'da Gizlidir..

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Bolu Detay Gazetesi

Detay Gazetesi Facebook Sayfası

Detay Gazetesi Twitter Sayfası
Detay Gazetesi Google Arama Sayfası
Detay Gazetesi Google Plus Sayfası
Detay Gazetesi Youtube Sayfası
Detay Gazetesi Vimeo Sayfası